Mahogny, skuren dekor. Matbord med två iläggsskivor à 59 cm vardera. Längd 149. Bredd 118. Höjd 79 cm. Stolar med genombruten rygg, fast stoppad sits. Sitthöjd ca 44 cm.
Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Fläckar. Senare klädsel. Förstärkningar. Instabila stolar, två ryggar med bräckage.