Fyra karmstolar och fyra stolar av betsad bok med tagelklädsel. Bord fanerat med mahogny med tredelade pelarfötter på hjul och två iläggsskivor à 56 cm. Bordets längd 168 cm, bredd 107 cm, höjd 73 cm.
Bruksskick. Märken och repor. Pärlspik saknas delvis. Fläckar. Ej testmonterat med iläggsskivor.