Modell bland annat Chippendale, modellen något olika.
12 matgafflar 20 cm
12 bordsgafflar 17,5 cm
12 matknivar 23 cm
12 bordsknivar 20,5 cm
12 bordsskedar 18 cm
12 efterrättsskedar 15 cm
Totalvikt, utan knivar, ca 2059 gram
Slitage. Repor. Märken. Anlupen.