Silvervikt 3138 g.
12 smörgåsgafflar
12 matgafflar
12 matskedar
12 bordsgafflar
8+4 bordsskedar
12 kaffeskedar
11 moccaskedar
1+1 såsslev
6 smörknivar, 11 smörgåsknivar, 12 matknivar samt 12 bordsknivar i nysilver medföljer. Slitage. Repor. Senare gravyr.