Förgyllda och bronserade. Krönta med kunglig krona, lilla riksvapnet och flankerande lagerfestonger. Kopparstick föreställande Gustav III och Sofia Magdalena av Gillberg 1774. 57 x 35 cm.
Slitage.Mindre dekorkompletteringar, sliten fö rgyllning. Kopparstick med skador och slitage.