Nystilar

(Sverige)
Nystilar
(Sverige)

SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Fanerad med mahogny. Träskuren dekor. Genombrutet krön. Spegel höjd 196. Bredd 96. Konsolbord bredd 96. Djup 46. Höjd 76 cm.

Smärre slitage och dekorskador.

Utropspris
6 000 SEK