Bord med underrede i järn. Brodsskiva med ribbor samt rundade hörn. Längd ca 200 cm. Bredd ca 90 cm. Höjd 75 cm.
Bänk, längd ca 176 cm. Sitthöjd ca 49 cm.
Två stolar, sitthöjd ca 46 cm.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Slitage. Rostangrepp. Rötskador. Lösa delar. Bänk samt stolar går inte fälla ihop.