Stålrör och trä målat i blått, gult och vitt. Tre karmstolar samt ett hopfällbart bord. Bordets längd 120, bredd 64, höjd 62. Stolarnas sitthöjd 40, bredd 66, djup 52, höjd 80 cm.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Rostangrepp. Senare målning. Fläckar.