Målad metall.
Bordets diameter 96, höjd 70.
Två karmstolar, sitthöjd 43, bredd 47, djup 50, höjd 90.
Tre stolar, sitthöjd 42, bredd 40, djup 38, höjd 88.
Soffa, sitthöjd 42, bredd 117, djup 48, höjd 87 cm.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Rostangrepp. Senare målning.