Träribbor av betsad furu. Fem karmstolar samt rundat bord. En stol etikettmärkt, resterande med rester från etikett. Bordets diameter ca 110 cm.
Bruksskick, ställvis hårdare slitage / mindre skador. Stol med förstärkt ribba. Fläckar.