RING, odlad pärla, gammalslipade diamanter, 18K guld. Helsingfors 1937.

Pärlans diameter 6,5 mm. Diamanter totalt ca 0,15 ct. Storlek 17,25. Vikt ca 3 g.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
370
4 188
381
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (6 bud)
27 maj 2018 15:17
370 EUR
27 maj 2018 15:17
350 EUR
23 maj 2018 14:44
320 EUR
23 maj 2018 14:43
300 EUR
23 maj 2018 14:43
300 EUR
22 maj 2018 22:48
250 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

159. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Bruna heden", rölakan, ca 309 x 209 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
42 000 SEK