Axelremsväska i svart quiltat skinn med detaljer i gulmetall. Fodrad med burgundyfärgat läder. Två innerfickor, varav en med dragkedja. Axelrem i guldfärgad metall med flätat skinn, längd 110 cm. Numrerad och stämpelmärkt "CHANEL", "MADE IN FRANCE". Certifikat, dustbag och låda medföljer.
Längd 18 cm, höjd 13 cm.
Slitage, ställvis hårdare. Någon repa.