LOUISE ADELBORG, matservis, 90 delar, "Swedish Grace", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Vit glasyr med guldkant.
12 mattallrikar, diameter 25 cm.
12 sopptallrikar
12 entre tallrikar
12 assietter
2 såsskålar
2 tillbringare
7 skålar
4 skålar
1 kaffekanna
9 serveringsfat
6 soppskålar med fat
2 sockerskålar
10 tekoppar med fat
Bruksslitage.