MÅLNING. Kina, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Akvarell och tusch på papper, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö, kalligrafi samt ett rött sigill, mått 54x18 cm.

Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
1 500
133
137
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
28 okt 2018 15:31
1 500 SEK
28 okt 2018 15:14
1 255 SEK
28 okt 2018 15:14
985 SEK
28 okt 2018 15:13
465 SEK
28 okt 2018 10:41
350 SEK
19 okt 2018 23:14
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

225. Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK