PALL/BÄNK, lackerat trä. Kina, 1900-tal.

Lackerat trä, med guld detalj, Längd 49,5, bredd 27, höjd 30 cm.

Slitage, repor, smärre torrsprickor, lösa delar vid lådan.

Klubbat pris
1 400
124
128
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
28 okt 2018 19:26
1 400 SEK
28 okt 2018 19:26
1 333 SEK
27 okt 2018 21:29
1 300 SEK
27 okt 2018 21:29
1 200 SEK
26 okt 2018 19:33
1 100 SEK
19 okt 2018 18:37
1 000 SEK
19 okt 2018 15:31
455 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

93. Ewald Dahlskog, vas, fajans, Bobergs Fajansfabrik, Gävle, 1930-37, modell "D10".
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
13 500

ditt bud
12 500

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK