IVAR AROSENIUS, akvarell, tusch och blyerts, signerad I.A. och daterad 1901. "Kamratporträtt".
Bildyta 18 x 12 cm.
Ej examinerad ur ram. Veck. Smärre fläckar. Ställvis obetydliga hål (knappnålsstora) efter tidigare uppfästning.
Hans Erik Börjesons Samling.