IVAR AROSENIUS, färgkrita, signerad och daterad -IA 06-. "Två barn".
18,5 x 19 cm.
Ej examinerad ur ram. Smärre fläck. Helhetsintrycket är gott.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 381, "Vårauktionen", 3-6 april 1968, kat nr 217; Hans Erik Börjesons Samling.