SIXTEN LUNDBOHM, akvarell, monogramsignerad SL. "Vas med gröna blad".
Bildyta 12,5 x 17 cm.
Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.
Hans Erik Börjesons Samling.
Passepartout med dedikation i blyerts: "Till Märta Börjeson från gamle vännen och kamraten Sixten Lundbohm".