Släpp in våren

857 föremål
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, matbord, modell 91, Artek, Finland.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABER, mässing, Gusum Metallslöjden.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-tal,
SOFFBORD, 1900-tal,
Klubbat pris
3 439 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CYKEL, Rambler, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA , 1970-tal.
TAKLAMPA , 1970-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1916.
Klubbat pris
3 275 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 225 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIRI DERKERT, Teckning "Eva", signerad.
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
MATTA, slätväv, 280 x 263 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 172 x 125 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VICTOR VASARELY, serigrafi signerad och numrerad, 44/200.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖKELSEKAR, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL Palwa (Palme & Walter), Tyskland, omkring 1970.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DOSOR 2 st, silver 1804 resp 1809.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORA VEGA HOLMSTRÖM, pastell monogramisgnerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, Josef Frank, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA SAMT FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, BORDSLAMPA, chamotterat stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, sterlingsilver, Gerorg Jensen Danmark.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG HALLBERG, skrin, silver, Stockholm, 1924.
Klubbat pris
3 110 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
MATTA, kelim, 205 x 163 cm.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
300 EUR
SOLSTOLAR, ett par,
SOLSTOLAR, ett par,
Klubbat pris
3 003 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ASK, silver, C G Hallberg, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, barockstil, Spanien. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 227 x 158 cm.
Klubbat pris
2 907 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods Gustavsberg.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK