ERICH OCH INGRID TRILLER, 2 vaser av stengods, Tobo, 1950-/60-tal.
Cylindrisk respektive tryckt klotform. Mörkbrun och gulbrun glasyr. Signerade triller Tobo. Höjd ca 9 och 12,5 cm.
Den lägre vasen med något löst inuti.