FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, SERVIS, 40 delar, risporslin, signerade F.H.Kj. Arabia Finland.
5 kaffekoppar på fat, höjd 6,5 cm
8 tekoppar på fat
6 assietter ø 16 cm
8 assietter, ø 19 cm
oval skål, bredd 23 cm
5 + 6 st olika djupa, skålar ø 7 resp 7,5 cm
gräddsnäcka, höjd 6,5 cm.
Obetydligt slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.