ALFRED HENDRICKX, soffbord modell 210 för Belform 1960-tal
Rektangulärt, stomme av mahogny och svärtade detaljer, skjutbar signerad kakelklädd skiva, under utrymme för bl.a. flaskor, längd 133, bredd 55, höjd 48 cm