HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, mässing, Markaryd, 1970-tal
Stomme i mässing med 32 armar. Runda lampkupor i glas. Etikettmärkt. Höjd 150 cm plus stång 105 cm.
Slitage, fläckar. En arm av. Stift för att fästa lampkupor saknas. Vissa armar krokiga. Ej funktionstestad. Nagg.