ANDERS SUNNA, ceremonitrumma med hammare, s.k. trolltrumma, signerad A Sunna och daterad 2012..
Björk, horn samt samt skinn. Stiliserad dekor. Skinnet med handmålad dekor. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Trummans längd ca 33 cm, bredd ca 22 cm, höjd ca 13 cm. Hammarens längd ca 15 cm.
Smärre slitage.