OWE JOHANSSON, Collier med labradorit.
Sterlingsilver. Halsring stämplad S med svensk importstämpel. Stel men öppningsbar. Hänge signerad Owe Johansson. Labradorit diameter 25 mm. Total höjd 25 cm. Inner diameter halsring 11,5 cm. Vikt 53 gram.
Bruksslitage.