ATELJÉ STIGBERT, Hänge med bergkristall.
Bolidensilver. Signerad Stigbert. Stämplad HE, Heribert Engelbert AB. Stockholm 1942. Trappslipad bergkristall 20 x 20 mm.
Kedja stavlänkar, längd 20 mm. Total längd 64 cm. Vikt 28 gram.
Anlupen. Bruksslitage.