Avbildar en scen från Higashiyama boken, i Nakamura teatern. Publicerad av Enshu-ya Hikobei. Totalmått 50x36 cm.
Veck, kantskador, missfärgningar, ihopklistrade, delvis uppklistrad på passepartout. Ej examinerad undertill, fläckar, smärra maskstungen, ser ut som lagningar undertill.