12 djupa mattallrikar,
13 flata mattallrikar,
4 salladstallrikar,
terrin med lock,
gräddsnipa,
6 assietter,
sockerskål,
gräddkanna,
7 tekoppar med fat,
2 kaffekoppar med fat,
tekanna,
5 serveringsfat,
serveringsskålar.
Mindre slitage. Ett fat till tekopp med nagg. Mindre krackelyr.