ADLIGA SERVETTER, 6 st, linnedamast, med adliga ätten Gyllengahms monogram. Omkring år 1800.
81 x 80 cm
Något slitage. Fläckar.
Proveniens
Christina Eleonora Gyllengahm (1742-03-16-1821-03-09 ) gift med Hans Reinhold von Hauswolf, Solinge Säteri. Sedemera Direktör Karl Kullberg ägare till Apotekarvillan i Katrineholm.
Klubbat pris
2 600
230
237
Utropspris
2 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (13 bud)
17 dec 2017 15:17
2 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
17 dec 2017 14:56
2 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
17 dec 2017 14:56
2 200 SEK
16 dec 2017 19:01
1 500 SEK
16 dec 2017 19:01
1 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
16 dec 2017 15:51
1 300 SEK
13 dec 2017 2:05
1 200 SEK
13 dec 2017 2:05
1 100 SEK
13 dec 2017 2:05
1 100 SEK
13 dec 2017 2:05
1 000 SEK