Svärtat kamerahus. Tre objektiv: Sonnar 1:4 f=150 nr 8086890 (med skador mellan linserna, detta objektiv medföljer därför endast), Planar 1:2,8 f =80 mm nr 8091381, Distagon 1:4 f=50 mm nr 8082111.
Bruksslitage. Märken. Vid kamerans undersida graverade siffror. Optiken med damm och enstaka märken / repor. Ej funktionstestad. Sonnar med skador.