DOLKAR, KRISER / KERISER, två st. Indonesien/ Sydostasien.
Trä, och metall. Den kortare med yttre balja klädd med metall, graverad dekor, troligtvis låghaltigt silver. Den längre saknar balja. Total längd 48 (inkl balja) -52 cm.
Ställvis slitage.
Proveniens
Peter von Busch Samling.
Klubbat pris
1 006
89
92
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (9 bud)
1 mar 2018 10:51
1 006 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
1 mar 2018 10:51
1 000 SEK
1 mar 2018 10:51
855 SEK
1 mar 2018 10:51
805 SEK
1 mar 2018 5:45
555 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
1 mar 2018 5:45
505 SEK
1 mar 2018 5:44
400 SEK