SKULPTUR, D.R. Kongo, möjligen Pende.

Skuret i trä, i form av stående kvinnofigur. Höjd 39 cm.

Slitage. Torrsprickor. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
4 mar 2018 21:34
1 000 SEK
4 mar 2018 21:34
950 SEK
4 mar 2018 21:34
900 SEK
4 mar 2018 21:34
850 SEK
4 mar 2018 21:34
800 SEK
4 mar 2018 21:34
750 SEK
4 mar 2018 21:34
700 SEK
4 mar 2018 21:33
650 SEK
4 mar 2018 21:33
600 SEK
4 mar 2018 21:33
550 SEK
4 mar 2018 20:59
500 SEK
2 mar 2018 8:22
450 SEK
1 mar 2018 11:38
400 SEK
27 feb 2018 21:11
300 SEK