DRYCKESKANNA, trä, Norge, 17/1800-tal.

Bonad björk, cylindrisk med fällbart lock, tumgrepp och fötter i form lejon. Höjd 24 cm.

Slitage, torksprickor, smärre dekorbortfall, handtaget något löst.

Klubbat pris
4 644
410
423
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
12 nov 2017 21:59
4 644 SEK
12 nov 2017 21:59
4 444 SEK
12 nov 2017 21:58
4 420 SEK
12 nov 2017 21:57
4 220 SEK
12 nov 2017 21:57
4 020 SEK
12 nov 2017 21:57
4 001 SEK
12 nov 2017 21:56
3 810 SEK
12 nov 2017 21:56
3 610 SEK
12 nov 2017 21:55
3 400 SEK
12 nov 2017 21:54
3 200 SEK
12 nov 2017 21:54
3 000 SEK
8 nov 2017 10:32
2 200 SEK
1 nov 2017 20:09
1 000 SEK
1 nov 2017 13:24
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

272. Firma Svenskt Tenn, brickbord, 1900-talets mitt.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK