ULF RAHMBERG, Blandteknik, signerad med monogram och daterad 1989 a tergo.
"Skiss till målning no 28". 31,5 x 47,5 cm.
Oramad, gulnad, fläckar, nålstick.
Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.
Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 14-15