ULF RAHMBERG, tusch på papper, monogramsignerad och daterad MVIIM a tergo
"Det skyddande ozonlagret symboliseras av...". 29,5 x 42 cm.
Oramad. Fläckar. Gulnad.
Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.
Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 156-157.