ULF RAHMBERG, blandteknik på papper, monogramsignerad och daterad MVM a tergo
"Mussepiggpartiet". 31,5 x 47 cm.
Oramad. Veck på mitten. Fläckar. Gulnad.
Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.
Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 8-9.