ULF RAHMBERG, gouache, monogramsignerad och daterad 1992.
"Och mannen skapade GUD till sin avbild". 62,5 x 47 cm.
Nålhål i hörn. Ej examinerad ur ram.
Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.
Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 16 detalj.