ULF RAHMBERG, blandteknik, monogramsignerad och daterad DEC VIII -78
"Skiss till målning no 24". 31 x 46,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad. Smärre fläckar. Nålhål i hörn.
Galerie Bel' Art, Stockholm.
Privat Samling, Stockholm.
Borås konstmuseum, utställningskatalog "Lustarnas trädgård och civilisationens nedräkning", 2012, avbildad s. 158.