MINAS SPIRIDIS, ett par sterlingsilver örhängen för Georg Jensen, designerade 1990-tal.
Varje örhänge med två droppformade hängen, en att gå bakom och en att gå framför örat. Modell nr 407. Stämpelsignerad 'Minas Spiridis'. Stift. Höjd ca 4 cm. Totalvikt ca 11,9 g.
Bruksslitage, mindre repor.