VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE, 'Savannah' hänge med fasettslipad citrin för Georg Jensen, designår 2006.
Mätt av citrin ca 6 x 8 mm. Stämplad 'Torun'. 18K guld. Hängets höjd ca 4,8 cm. Tillsammans med en rävsvanslänk kedja. Längd ca 90 cm. Totalvikt ca 9,5 g. Etui medföljer.
Smärre slitage.