JACQUELINE RABUN, 'Cave' halssmycke med två briljantslipade diamanter för Georg Jensen, 18K vitguld, ca början 2000-tal.
Hänge, klotformad med diamant, ca 0,13 ct på indraget. Diameter ca 1,2 cm. Hänge klotformad med diamant, ca 0,08 ct på indraget. Diameter ca 0,9 cm. Kedja, ankarelänk, 18K vitguld. Längd ca 89 cm. Totalvikt ca 16,8 g. Dustbag medföljer.
Smärre slitage.