Spänne med repoussé, blomsterdekor. Längd ca 9 cm. Armband med filigranarbete. Längd ca 18 cm. Armband med svart pastestenar. Längd ca 17 cm. Armband med rafflade länkar och blå pastestenar, stämplad 'Mexico'. Längd ca 17,5 cm. Tillsammans med sex andra föremålen och en extra länk. Totalvikt ca 262 g.
Slitage, repor, bucklor. Ställvis anlöpning.