KUNGLIGA VASAORDEN, minatyrtecken, omkring 1900-talets mitt.

Delvis förgylld metall och emalj.
Vitemaljerat Malteserkors med kronor vid korsvinklarna. En centrerad vasakärve med ordens motto "GUSTAF DEN TREDIE INSTIKTARE MDCCLXXII".
Höjd 22 mm (endast tecken). I grönt band att hängas vid bröstet.

Bruks- och åldersbetingat slitage. repor och mindre missfärgad.

Klubbat pris
730
66
71
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
20 sep 2017 19:16
730 SEK
20 sep 2017 19:16
680 SEK
13 sep 2017 23:41
400 SEK
13 sep 2017 23:41
350 SEK
13 sep 2017 13:43
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

133. Bordsur, av André Romain Guilmet (urmakare i Paris 1854-87).
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK