GUN MARIA PETTERSSON, blyerts på papper, signerad och daterad 17/2 -70
Utan titel. 44 x 37 cm.
Ej examinerad ur ram. Pappret med slitage.
Proveniens
Galerie Belle, Västerås.
Gun Maria Pettersson var den första kvinnliga professorn på Konstakademin i Stockholm mellan åren 1983-1986.
Klubbat pris
1 125
99
102
Utropspris
2 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
4 sep 2017 21:32
1 125 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
4 sep 2017 20:59
1 025 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
4 sep 2017 20:59
975 SEK
4 sep 2017 20:59
950 SEK
4 sep 2017 20:59
850 SEK
4 sep 2017 20:59
800 SEK
4 sep 2017 20:59
700 SEK
4 sep 2017 20:59
650 SEK
29 aug 2017 20:01
550 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
26 aug 2017 11:58
500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
24 aug 2017 20:07
450 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
24 aug 2017 20:06
400 SEK
24 aug 2017 20:06
400 SEK
22 aug 2017 13:57
350 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
21 aug 2017 11:56
300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1