Innehåller totalt 6 grafiska verk, 3 litografier av Miró, Chagall, Bazaine, 2 etsningar av Giacometti och Miró samt ett träsnitt av Ubac (omslag). Chagall dubbelsidig, 37,5x53 cm. Miró "Femme au miroir", dubbelsidig, 37,5x55 cm.
Slitage. Obetydligt kantstött. Enstaka mindre fläck.
Från en svensk privat samling.
Mourlot 153, 174. Cramer 26, 36. Lust 62. Dupin 105.