WALASSE TING, "Hot and Sour Soup", (1962) mapp med 22 litografier, signerad, artist proof och daterad oktober 1990.
Mapp med 22 litografier och 50 dikter. Lösa blad. "Published by the Sam Francis Foundation, California. Printed in Denmark by Björn Rosengreen, Copenhagen". Bladstorlek (utvikta) 41 x 56,5 cm.
Smärre hanteringsveck vid hörnen. Kassetten med ställvis slitage.