MÅLNING, av Xue Yuelou. Signerad och daterad 1929.
Med motiv av figurer i landskapsmiljö, kalligrafi på både fram och baksida samt två röda sigill. Daterad år "yisi", vilket motsvarar 1929. Mått ca 42x17,5 cm.