Motiv av lekande barn i trädgårdsmiljö, kalligrafi samt två röda sigill. Signerad och daterad år "renwu", vilket motsvarar 1942. Mått ca 43x19 cm.
Vikveck. Blekt. Små hål. Möjligtvis bleknat.