Tre dörrar med bakomliggande hyllplan med lådor. Bemålade i rött och guld av växtligheter och landskapsmiljö. Mässingbeslag. Bredd 133 cm, djup 35 cm, höjd 85 cm. Nycklar finns.
Slitage. Repor. Märken. Skadade lådor. Lösa delar av lådor. Kantskador.