Olivio Martinez

(Kuba, Född 1945)
Olivio Martinez
(Kuba, Född 1945)

OLIVIO MARTINEZ, "Dia del Guerrillero Heroico", 1970-tal, utgiven av OSPAAAL.

Ché Guevara. Bladstrl. 68 x 49 cm. Oramat blad.

Mindre skador. Hörn. Oramat blad. Vikveck.

Proveniens

Björn Springfeldt Family Collection.

Utropspris
3 000 SEK